Hrdě v zahraničí ukazuji, v čem jsme dobří

Do Evropského parlamentu jsem vstupovala s heslem „Evropa začíná doma“ - a tento názor jsem za celou dobu nezměnila. Od začátku svého působení v Evropském parlamentu jsem považovala za nesmírně důležité představovat Bruselu, v čem jsme dobří, a zvát tam řadu šikovných lidí z celé České republiky - zdravotníky, hasiče, učitele, zemědělce a mnohé další.

Jsem velmi ráda, že se mi v Bruselu podařilo také ukázat, jak bohatými tradicemi žije Haná, Valašsko i Slovácko. Lidové tradice, které se v různých regionech udržují nadšením místních, jsou obdivuhodné.

Česká republika se ale může chlubit mnohem více, než jenom kulturním dědictvím. Do diskuzí, které v Evropském parlamentu ovlivňovaly směřování zákonů, jsem pozvala řadu českých expertů, kteří se ve svých oblastech řadí k evropské špičce. Akademici Univerzity Palackého například navrhli legislativní řešení dvojí kvality potravin, hasiči sloužili jako vzor pro zavedení systému tísňového volání do aut. Hodně slyšet byli i zástupci českých odborů, kteří rovněž mají ke vznikající legislativě hodně co říci.

Jsem hrdá na svůj domov, svůj region, svou republiku. Budu dál ukazovat, co se od nás ostatní mohou naučit.