Plenární zasedání Evropského parlamentu ve Štrasburku, 15. - 18. září 2014

Evropský parlament na svém plenárním zasedání ve Štrasburku ve dnech 15. - 18. září 2014 projedná následující témata: 

Debata a rozhodující hlasování o asociační dohodě mezi EU a Ukrajinou

V úterý ráno bude EP jednat o vývoji na Ukrajině a poté v poledne budou europoslanci hlasovat o asociační dohodě mezi EU a Ukrajinou, včetně doložky o volném obchodu.

Evropská iniciativa pro mladé: vývoj k dnešnímu dni

Poslanci Evropského parlamentu budou v úterý ráno debatovat s představiteli Rady a Komise o termínu implementace Evropské iniciativy pro mladé v členských státech.

Opatření na pomoc zemědělcům EU vyrovnat se s ruským zákazem na dovoz potravinářských výrobků z EU

V pondělí odpoledne se budou poslanci dotazovat komisaře Cioloşe na to, co ještě může EU udělat, aby pomohla svým zemědělcům vyrovnat se s dopady ruského embarga na dovoz ovoce a zeleniny, mléka a mléčných výrobků a masných produktů z EU, a aby předešla kolapsu trhu.

Epidemie Eboly: jak může EU pomoci?

Evropský parlament, Rada i Komise budou ve středu jednat ohledně reakce EU na rychle se šířící epidemii eboly v západní Africe (Guinea, Libérie, Sierry Leone, Nigérie a Senegalu). O usnesení bude Evropský parlament hlasovat ve čtvrtek.

Odpověď EU na krizi v Iráku, Sýrii, Libyi a Gaze

Reakci EU na současnou bezpečnostní a humanitární krizi v Iráku, Sýrii, Libyi a Gaze budou poslanci projednávat ve středu odpoledne. Ve čtvrtek bude Parlament hlasovat o usnesení o Iráku a Sýrii i o samostatném usnesení o Gaze a Libyi.

Evropská rada předloží svůj postoj k rozpočtu Evropské Unie pro rok 2015

Italské předsednictví v Evropské radě představí v úterý postoj členských států EU k návrhu unijního rozpočtu na rok 2015. Navrhne 145,08 mld. euro na závazky a 140 mld. euro na platby, tedy snížení financování nových projektů o 522 mil. euro a snížení plateb příchozích účtů o 2,1 mld. euro v roce 2015.

Více informací o projednávaných zprávách najdete na stránkách Evropského parlamentu.

Datum: 15.9.2014

Podobné články:

Cyklojízda do Kurovického lomu 21.9.2019

Letošní cyklojízda v rámci Evropského týdne mobility se nám náramně vydařila. Ranní mrazíky vystřídal nádherný prosluněný den. Díky asistenci Městské policie jsme se bezpečné dostali z centra města a pohodovou jízdou přes Záhlinice a Tlumačov jsme dorazili do Kurovického lomu, ...

Evropští poslanci odhlasovali změny v silniční nákladní dopravě 10.4.2019

Zlepšení podmínek pro řidiče a úpravu pravidel pro silniční nákladní dopravce minulý týden odhlasovali poslanci a poslankyně Evropského parlamentu na svém plenárním zasedání. Po téměř dvou letech debat o tzv. balíčku mobility se podařilo najít v Evropském parlamentu většinu, ...

K jednání Zastupitelstva Zlínského kraje 7.4.2019

Zastupitelé Zlínského kraje budou zítra rozhodovat o tom, jakým směrem se bude ubírat krajské zdravotnictví a krajský rozpočet na mnoho dalších let. Na otevřený dopis, který jsme odeslali krajským zastupitelům minulý týden, reagovala skupina primářů vybraných vedením kraje ...

Dvojí kvalita potravin – vyjádření Olgy Sehnalové k aktuálnímu vývoji 4.4.2019

 "Můj boj za kvalitní potraviny zdaleka ještě nekončí," prohlásila včera na tiskové konferenci česká europoslankyně Olga Sehnalová (ČSSD), která téma do Bruselu přinesla a svojí prací jej z nechténného dotáhla až do jeho zákonné úpravy. Ta se nyní dostala do fáze finálního ...

Otevřený dopis zastupitelům Zlínského kraje 3.4.2019

Toto je otevřený dopis, který jsme dnes zaslali všem zastupitelům Zlínského kraje. Shrnuje naše argumenty.

Jak jsem přesvědčovala kolegy v Evropském parlamentu, aby naslouchali českým spotřebitelům? 20.3.2019

Moje videa
Hanácké bál - Brusel

9.5.2013 | Jaký byl Hanácké bál v Bruselu? Podívejte se na naše video
Stáhněte si

Copyright © MUDr. Olga Sehnalová, MBA 2009-2019. [ www.sehnalova.cz ] Webmaster [ www.zarsky.net ]