AKTUÁLNĚ: Předseda frakce S&D G. Pittella k jednáním se zvoleným předsedou Komise J. C. Junckerem

Předseda frakce S&D v Evropském parlamentu Gianni Pitella ve světle nadcházejících slyšení designovaných eurokomisařů jednal spolu s ostatními zástupci frakce v průběhu tohoto týdne přímo se zvoleným předsedou Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem. O výsledcích náročných jednání informovala dnes frakce socialistů a demokratů na svých webových stránkách. Evropské zprávy přinášejí některé důležité výroky, kterými Gianni Pittella jednání komentoval.

 „Po několika setkáních s panem Junckerem v uplynulých osmačtyřiceti hodinách mohu s radostí konstatovat, že jsme dosáhli několika hmatatelných výsledků.

 „Dosáhli jsme příslibu nových finančních prostředků, které budou alokovány do Investičního plánu spolu s významným podílem veřejných dotací. Tyto investice budou určeny na změnu ve směřování Evropy, na tolik očekávané nastartování růstu, podporu rozvoje a tvorbu nových pracovních míst.

 „Současně jsme získali příslib od pana Junckera, že zbaví designovaného eurokomisaře Jonathana Hilla pravomoci v oblasti dohledu nad mzdami ve finančním sektoru, a závazek pokračovat v reformě evropského finančního sektoru."

 „Nadto nám zvolený předseda Komise slíbil, že podpoří návrh na revizi nařízení o vysílání pracovníků v rámci poskytování služeb, a to ve chvíli, kdy jej navržená eurokomisařka Marianne Thyssenová předloží. A co víc, Jean-Claude Juncker akceptoval možnost, že by napříště v oblasti léků a lékařských zařízení sdílely pravomoci Generální ředitelství pro zdraví a ochranu spotřebitele (DG SANCO) a Generální ředitelství pro podniky a průmysl (DG ENTERPRISE).

 „Aby však bylo jasno - to vše pro nás stále není dostatečné. Chceme jakožto socialisté a demokraté dosáhnout víc.

 „Zdůraznili jsme důležitost spuštění investičního plánu do konce listopadu, a to s novými finančními nástroji a za výraznějšího přispění od Evropské investiční banky (EIB).

 „Jednání stále pokračují ohledně nové institucionální struktury, kterou navrhl Juncker, a ohledně role viceprezidentů Komise. Zopakovali jsme, že frakce S&D nepřistoupí na zavedení práva veta u těchto členů Komise. Zvolený předseda Evropské komise byl vstřícný k našim zásadním požadavkům, ale některé další důležité otázky musí být ještě vyjasněny.

 „Ve všech těchto záležitostech budeme i nadále prosazovat náš pohled na věc. Přísliby pana Junckera musí být skutečně realizovány. Nadcházející slyšení navržených eurokomisařů se blíží a my se postaráme o to, že všichni kandidáti projdou náročnou kontrolou.

 „Bitva ještě zdaleka neskončila."

Datum: 26.9.2014

Podobné články:

Cyklojízda do Kurovického lomu 21.9.2019

Letošní cyklojízda v rámci Evropského týdne mobility se nám náramně vydařila. Ranní mrazíky vystřídal nádherný prosluněný den. Díky asistenci Městské policie jsme se bezpečné dostali z centra města a pohodovou jízdou přes Záhlinice a Tlumačov jsme dorazili do Kurovického lomu, ...

Evropští poslanci odhlasovali změny v silniční nákladní dopravě 10.4.2019

Zlepšení podmínek pro řidiče a úpravu pravidel pro silniční nákladní dopravce minulý týden odhlasovali poslanci a poslankyně Evropského parlamentu na svém plenárním zasedání. Po téměř dvou letech debat o tzv. balíčku mobility se podařilo najít v Evropském parlamentu většinu, ...

K jednání Zastupitelstva Zlínského kraje 7.4.2019

Zastupitelé Zlínského kraje budou zítra rozhodovat o tom, jakým směrem se bude ubírat krajské zdravotnictví a krajský rozpočet na mnoho dalších let. Na otevřený dopis, který jsme odeslali krajským zastupitelům minulý týden, reagovala skupina primářů vybraných vedením kraje ...

Dvojí kvalita potravin – vyjádření Olgy Sehnalové k aktuálnímu vývoji 4.4.2019

 "Můj boj za kvalitní potraviny zdaleka ještě nekončí," prohlásila včera na tiskové konferenci česká europoslankyně Olga Sehnalová (ČSSD), která téma do Bruselu přinesla a svojí prací jej z nechténného dotáhla až do jeho zákonné úpravy. Ta se nyní dostala do fáze finálního ...

Otevřený dopis zastupitelům Zlínského kraje 3.4.2019

Toto je otevřený dopis, který jsme dnes zaslali všem zastupitelům Zlínského kraje. Shrnuje naše argumenty.

Jak jsem přesvědčovala kolegy v Evropském parlamentu, aby naslouchali českým spotřebitelům? 20.3.2019

Moje videa
Hanácké bál - Brusel

9.5.2013 | Jaký byl Hanácké bál v Bruselu? Podívejte se na naše video
Stáhněte si

Copyright © MUDr. Olga Sehnalová, MBA 2009-2019. [ www.sehnalova.cz ] Webmaster [ www.zarsky.net ]